25.10.16

Přišlo to z oblohy

Byl krásný, slunečný den a vesnice na kopci byla plná ruchu a života. Ale vtom se všechno změnilo!
Na obloze se objevil velký, plochý objekt, který zakryl slunce. Bez varování se začal přibližovat.
Farmáři začali utíkat o život, když ta Věc zasáhla jejich pole. Jejich úroda byla okamžitě zničená. Ale Věc se znovu zvedla do vzduchu a začala útočit i na další části kopců.
Bylo to hrozné! Kameny se drobily jako hroudy hlíny. Domy padaly. Hrdinští požárníci prolézali trosky a zachraňovali malé děti, kterým se nepodařilo utéct do bezpečí, ale i to bylo díky těm neustálým útokům skoro nemožné.
Když útok Věci konečně skončil, byla vesnice v troskách. Mnoho vesničanů bylo vážně zraněných. Mnoho dalších bylo mrtvých. Jejich krev se vsákla do země a obarvila ji načerveno.

***

Podíval jsem se na poslední obrázek, na kterém několik postaviček z čárek plakalo na neuměle nakresleném hřbitově. Potom jsem se podíval zpátky na svou dcerku.
"Ano, je to zajímavý příběh," řekl jsem a natáhl jsem se pro kartáč, který ležel na jejím nočním stolku. "Ale obávám se, že to na věci nic nemění."
Našpulila rty, zatímco si stahovala kalhotky.
"Ne, tati!" řekla, když jsem ji přehnul přes koleno. "Mysli na ty chudáky vesničany!"
Ale jinou možnost jsem neměl. Rodinná pravidla jasně říkala, že nesmí sledovat žádné horory vysílané pozdě večer, a teď jsem byl víc než kdy předtím přesvědčený, že toto pravidlo má velice dobrý důvod.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Super příběh :)
Člověk by řekl, že už snad nejde na výprask najít nějaký neobvyklý pohled. A tobě se to vždy povede :)

Anonymní řekl(a)...

KOMENTÁŘ
Originalitu jistě uznávám, nezapírám však zřetelné rozpaky nad naznačeným věkem hrdinky. Těší mne, že fantazii se meze nekladou, "NEDOSPĚLOU" tématiku ovšem neuznávám.
S pozdravem
"Č."