7.10.16

U Spankingového soudu v Praze: Žaloba na pana Dejmala

V září 2016 byla našemu Spankingovému soudu doručena také tato žaloba:

Váženému Spankingovému soudu.


ŽALOBA


Vážený Spankindový soude, předkládám žalobu na pana Dejmala za poškození a pokus o zcizení šesti bambusů z naší botanické zahrady.
Dne 7. 9. asi v 10 hodin za mnou do kanceláře přiběhl zahradník s informací, že kdosi ve skleníku s asijskou flórou seká bambusový porost. Šel jsem se rychle s výše zmíněným zahradníkem podívat, a ve skleníku, kde v té době nebyli žádní jiní návštěvníci, jsem přistihl pana Dejmala, jak mačetou seká bambusy „Phyllostachys vivax“, pocházející z Číny.
Na moji výzvu s osekáváním okamžitě přestal, nicméně čest bambusů o průměru asi 6 cm měl naskládáno u větracího okénka, zřejmě proto, aby si je posléze zvenku vytahal a odnesl.
Chtěl jsem okamžitě volat Policii ČR, ale pan Dejmal mě uprosil, abych tak nečinil. Vysvětloval mi, že bambusy nechtěl prodat a zpeněžit, nýbrž chtěl si z nich prý postavit jízdní kolo. Nevím, jestli si ze mne neutahoval, ale tvrdil, že by si to nedovolil.
Po delším rozhovoru uznal, že taková věc, jako je poškozování a krádež rostlin, které by si každý návštěvník naší Botanické zahrady měl mít možnost prohlédnout, nemůže projít jen tak bez trestu. Přivolání Policie odmítal, protože by to s největší pravděpodobností vedlo k finančnímu postihu, což si prý nemůže dovolit, jelikož má závazky ke své rodině. Souhlasil ale s předáním tohoto případu Spankingovému soudu, i když je mu předem jasné, že citelnému tělesnému potrestání s největší pravděpodobností neunikne.

Výši trestu ponechám na laskavém uvážení soudu, ale pokud si mohu dovolit malou intervenci, přikláněl bych se k výprasku spíše tvrdšímu a patřičně bolestivému.
Bambusy sice rostou poměrně rychle, ale nechci riskovat, že k nám pan Dejmal opět v dohledné době přijde něco sklízet.S pozdravem Vendelín Kropáček – ředitel Botanické zahrady v Horní Dolní nad Bečvou.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

A neměly být ty bambusy na něco jiného? ;-) Prej kolo...
Therasia